HlavR2C3 HlavR1C5
cz.gif
 
HlavR4C1.JPG HlavR4C5 HlavR4C6
O větruši Turistické info Město Ústí n.L. Fotogalerie Partneři Reklama Kontakty
HnedL Zvol: HnedP
O větruši
Historie
Revitalizace
Vyhlídková věž
Bludiště
Restaurace
modL Novinky modP
ctv_mChcete zajít do restaurace na větruši? Nebudete úspěšní!
ctv_mZrcadlové bludiště v provozu.
ctv_mPlán obnovy Větruše
ctv_mKompletní historie větruše.
CZAutohits.com - zven nvtvnosti
Zítřejší předpověď počasí pro ČR
Předpověď počasí pro ČR pozítří
Předpověď počasí pro ČR popozítří
Zdroj informací o počasí: www.meteopress.cz


2.4.2008 20:00:00     přečteno: 2840

Terasy pod Větruší se nezmění


Rekonstrukce opěrných zdí hrozila změnit vzhled celé dominanty. Podoba svahu pod Větruší se stupňovitými terasami nakonec ale zůstane zachována. V Praze se na tom dohodl náměstek Jan Řeřicha se zástupci investora.
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která bude na jaře sanovat svah pod Větruší, ustoupila od svého záměru změnit dosavadní vzhled větrušských teras. V Praze se na tom dohodli náměstek primátora Jan Řeřicha a výrobní náměstek Stavební správy Praha SŽDC Miroslav Rykl.
   Podařilo se nám investora přesvědčit, aby ustoupil od svého návrhu vybudovat místo stávajících stupňovitých teras dvě více jak 8 metrů vysoké monolitické stěny, které by zásadně změnily pohled na Větruši. Sanace teras, na kterých se bude pěstovat i okrasná vinná réva, tak co nejvíce zachová původní ráz,“ uvedl po jednání náměstek primátora Jan Řeřicha.
   V nejbližší době investor stavby SŽDC vyhlásí výběrové řízení na dodavatele sanace svahu pod Větruší. Cena a termín stavby budou známé až po ukončení tohoto řízení. Původní plán počítal se sanací svahu od května do září 2008.
   „Předpokládáme, že termín dokončení nebude posunut, snahou obou stran bude dokončit akci co nejdříve,“ dodal Jan Řeřicha.
   Zastupitelstvo města svým usnesením schválilo letos v lednu poskytnutí finančního příspěvku SŽDC jako spoluúčast města na sanaci masivu Větruše ve výši pojistného plnění. Pojišťovna zaplatila městu zatím 9,6 mil. Kč.
WebMaster

Články na tomto serveru vyjadřují názory jejich autorů. Provozovatel serveru vetruse.cz neručí za správnost informací zde uvedených.

© www.OFirme.info 2005

 
reklama: registarce domén, webhosting, server hosting
modl Registrace modP
Chci být informován(a) o novinkách a souhlasím se zasíláním informací z tohoto serveru.
E-mail:
 
Seo servis