HlavR2C3 HlavR1C5
cz.gif
 
HlavR4C1.JPG HlavR4C5 HlavR4C6
O větruši Turistické info Město Ústí n.L. Fotogalerie Partneři Reklama Kontakty
HnedL Zvol: HnedP
O větruši
Historie
Revitalizace
Vyhlídková věž
Bludiště
Restaurace
modL Novinky modP
ctv_mChcete zajít do restaurace na větruši? Nebudete úspěšní!
ctv_mZrcadlové bludiště v provozu.
ctv_mPlán obnovy Větruše
ctv_mKompletní historie větruše.
CZAutohits.com - zven nvtvnosti
Zítřejší předpověď počasí pro ČR
Předpověď počasí pro ČR pozítří
Předpověď počasí pro ČR popozítří
Zdroj informací o počasí: www.meteopress.cz


6.7.2008 0:00:00     přečteno: 3397

Na Větruši práce končí i začínají

Těm z vás, kterým se do ruky nedostalo 48.číslo ústeckých Městských novin, přinášíme přepis rozhovoru s náměstkem primátora Janem Řeřichou.

Jak je Větruše připravena na prázdninovou sezónu?

"Reklamační práce na opravách fasády již skončily. Naopak začínají práce na sanaci svahu pod Větruší. Město na sanaci nedá ze svého rozpočtu ani korunu. Bude se podílet pouze penězi, které dostalo od pojišťovny."
A restaurace?
"Bohužel zatím nefunguje. Už dvakrát se nám stalo, že vítěz výběrového řízení na provozování restaurace od záměru na poslední chvíli odstoupil. Nyní intenzivně hledáme cesty, jak situaci řešit. O prázdninách bude bohužel zřejmě restaurace zavřená."
Jak je areál Větruše letos využíván? Vyplatilo se vůbec městu zámeček rekonstruovat?
"Určitě vyplatilo. Vyhlídkovou věž navštívilo od dubna již dva tisíce osov. Bludiště navštívilo od letošního ledna do konce května 3725 platících a 2547 neplatících osob, na kurtech a hřišti bylo odehráno během dubna a května celkem 233 hodin."
Je na Větruši dostatek parkovacích míst a toalet?
"Areál na Větruši nabízí celkem třicet bezplatných parkovacích míst pro auta, tři pro autobusy a dvě stání pro invalidy. V prostorách vyhlídkové věže, bludiště a sportoviště jsou všem návštěvníkům k dispozici zdarma toalety. V prostoru u sportoviště nyní město jedná o rozšíření sortimentu občerstvení a posezení na předzahrádce."
Lanovka na Větruši zůstává cílem města, nebo se něco změnilo?
"Koncem května primátor Jan Kubata poklepal na základní kámen stavby Fora v centru města, odkud povede lanovka na Větruši. Když vše dopadne podle plánu, příští rok na podzim se s ní svezou první návštěvníci, což nepochybně ještě více zpřístupní tento sportovně-relaxační areál s překrásným výhledem na město."

Za sebe dodávám jen tolik, že je škoda, že se autor článku (článek není signován) raděj nezaměřil na konkretizaci důvodů stále nefunkční restaurace. Proč již podruhé odstoupil vítěz výběrového řízení? Byli následně osloveni i jeho další účastníci? Kdo bude financovat tavbu lanovky? Bude to investoru Fora, nebo město?
Odpovědi na tyto otázky veřejnost bohužel nezná. A tak Větruše stojí opět poněkud osamocena a návštěvníci se nehrnou. Avšak pokud by nám snad některý z představitelů města detailnější informace podal, rádi je zde zveřejníme.

WebMaster

Články na tomto serveru vyjadřují názory jejich autorů. Provozovatel serveru vetruse.cz neručí za správnost informací zde uvedených.

© www.OFirme.info 2005

 
reklama: registarce domén, webhosting, server hosting
modl Registrace modP
Chci být informován(a) o novinkách a souhlasím se zasíláním informací z tohoto serveru.
E-mail:
 
Seo servis