HlavR2C3 HlavR1C5
cz.gif
 
HlavR4C1.JPG HlavR4C5 HlavR4C6
O větruši Turistické info Město Ústí n.L. Fotogalerie Partneři Reklama Kontakty
HnedL Zvol: HnedP
O větruši
Historie
Revitalizace
Vyhlídková věž
Bludiště
Restaurace
modL Novinky modP
ctv_mChcete zajít do restaurace na větruši? Nebudete úspěšní!
ctv_mZrcadlové bludiště v provozu.
ctv_mPlán obnovy Větruše
ctv_mKompletní historie větruše.
CZAutohits.com - zven nvtvnosti
Zítřejší předpověď počasí pro ČR
Předpověď počasí pro ČR pozítří
Předpověď počasí pro ČR popozítří
Zdroj informací o počasí: www.meteopress.cz


5.11.2008 11:49:00     přečteno: 3231

Větruše
Hotel na Větruši v nedohlednu
Výstavba luxusního hotelu na Větruši se odkládá. Ústecká radnice totiž v době finanční krize nevěří, že najde investora, který bude splňovat její náročné podmínky. Vedení města se proto opět vrátilo k hledání provozovatele restaurace u výletního zámečku.


   Toho však hledá už od konce loňského roku. A zatím marně. Ústecká radnice vypsala výběrové řízení na investora hotelu na Větruši na konci srpna. Žádný zájemce se však do něj tehdy nepřihlásil. Náměstek primátora Jan Řeřicha uvedl, že magistrát v tuto chvíli nového investora hotelu už nehledá. „V Době hypoteční krize ani nepředpokládáme, že by se investor splňující naše náročné požadavky našel,“ podotkl Řeřicha. Podle náměstka primátora Arna Fišery se nyní ústecká radnice zaměřila na hledání nového provozovatele restaurace. Ta je však od konce loňského roku zavřena. Naposledy ji spravovala společnost Drinks Union. V letošním roce magistrát vypsal několik výběrových řízení. Provozovatele ale do dnešního dne nenašel.
   „Vypíšeme nové výběrové řízení, ale už asi nebudeme moct dát tak tvrdou smlo+uvu jako dříve,“ sdělil náměstek Fišera. Jednou z podmínek města totiž bylo, že si provozovatel restaurace musí koupit novou kuchyň. Ta by však přišla na zhruba dva miliony korun. Magistrát s vypsáním výběrového řízení počká do doby, až bude dokončena sanace svahu pod Větruší. Ta probíhá už od léta. „Teď tam nemůže nikdo jezdit, natož chodit. Vypsání výběrového řízení do konce roku však nic nebrání,“ řekl Fišera. Sanace svahu, který se utrhl vloni, má být dokončen ještě letos.
   Ústecký opoziční zastupitel Tomáš Jelínek tvrdí, že byla chyba, když se ukončil nájem s firmou Drinks Union. „Restaurace na Větruši mohla klidně až dodnes fungovat. Její provozovoání však považuji za charitativní činnost,“ dodal Jelínek.
   Na Větruši má v budoucnu jezdit také lanovka. Výstavbu však zkomplikoval krajský úřad. Ten totiž zrušil rozhodnutí o umístění stavby, které před časem vydal stavební odbor ústeckého magistrátu. Vedení města tvrdí, že to není žádný problém a hodlá dál v přípravách stavby pokračovat.
Ústecký deník

Články na tomto serveru vyjadřují názory jejich autorů. Provozovatel serveru vetruse.cz neručí za správnost informací zde uvedených.

© www.OFirme.info 2005

 
reklama: registarce domén, webhosting, server hosting
modl Registrace modP
Chci být informován(a) o novinkách a souhlasím se zasíláním informací z tohoto serveru.
E-mail:
 
Seo servis